Ruj sürmek ya da makyaj yapmak, her yaştan kadınlar arasında kendini gösteren bir modadır. Aslında herkesin kendine göre belirlediği renklerden söz edebiliriz. Kırmızı, vişneçürüğü, pembe ya da bu tondan olan rujlar, daha çok bildiğimiz renk seçenekleridir. Ancak bunlar dışına çıkmak isteyenler de olabilir. Mesela genç kadınlar, sürekli olarak daha değişik renkler üzerinde buluşmayı tercih ederler. Farklı görünmek, herkesten değişik olmak ve kendine has bir çizgi üzerinde kalmak genç kadınların en çok istedikleri şeylerden biridir. Tabi ki kadınların dünyasında farklı renklere yer vermek istemelerinin bir diğer nedeni de kendilerine yakıştırmalarıdır. Daha önceleri sadece genç kadınlar arasında yaygın olan Manic Panic modası, artık biraz daha üst yaşlar arasında da kendini gösteriyor. Özellikle de markanın ruj konusunda sunduğu seçenekler, bunu en çok tetikleyen nedenlerden biridir. Renklerin dolgun ve sade olması, göz alıcı olması gibi farklı özelliklere sahip olması kadınların ilgisini çok daha fazlasıyla çekmeye yetiyor.

Size göre hangi renk?

Dedim ya herkesin kafasında belirlediği birkaç renk mutlaka vardır. Düğüne giderken pembe, özel bir davete giderken kırmızı, daha çok partiyi andıran bir davet ise siyah ruj seçeneği değerlendirilir. Ancak bunun dışında Manic Panic markasının kadınlar için yaptığı çalışmaları değerlendirdiğinizde birbirinden farklı renk seçeneklerinin varlığını göreceksiniz. Hatta öyle ki uçuk renklerden mat renklere kadar seçenekleri de bulabileceksiniz. Ruj konusunda sezona özel renklerle süslenen marka, Türkiye satışında da çok fazlasıyla tutulan bir isim haline geldiği için artık sokaklarda bu renk ile kombin yapan birçok genç kadınımızı görebiliyoruz. Tabi ki her zaman için yaşın güzellik konusunda önemli olmadığı görüşündeyim. Yani abartılı olmamak kaydı ile orta yaşlarda bir kadın bile tipine göre farklı renkler kullanabilir. Mesela orta yaştaki minyon tipli bir kadın ruj konusunda Manic Panic renklerini tercih etsin, kesinlikle sırıtmayacağını söyleyebilirim. Aksine çok da yakışacağını düşünüyorum. Çünkü renkler, yaş ile sınırlanan şey değildir. Bu nedenle kişi kendine yakışacağı rengi özgürce seçmelidir.

Özel günlere özel ruj renkleri

Özel günler, her kadın için önemlidir. Sevgili ile buluşma, arkadaşlarla bir araya gelme ya da daha farklı bir program için özel bir gün tertipleme… Bu tip günler, kadınların en çok dikkat ettikleri ve hazırlıklarını bu şekilde yapıkları günlerdir. Yani tabi ki sadece ruj konusunda değil, baştan aşağı değişime girmek isterler. Kıyafet, ayakkabı, makyaj derken ruj rengine yetiştiklerinde çok daha farklı fikir oluşturacak renkler üzerinde değerlendirme yapmak isteyen kadınlar, Manic Panic markasının sunduğu yeni sezona özel ruj seçeneklerinden faydalanarak yenilik yapma konusunda istediklerine sahip olabilirler. Bir de zamanın 2016 modasını göstermesi de ayrı bir zenginlik sunmaktadır. Okul çıkışı katılacağınız bir parti var ve sizin bunun için hazırlık yapmaya zamanınız olmayacak. Yani en azından değişik görünebilmek için uzun uzadıya kuaförde zaman geçirebileceğiniz kadar zamanınız bulunmayabilir. Korkmanıza gerek yok. Ruj bir kadını değişik gösteren en büyük araçlardan biridir. Yani değişime girmek isteyenler sadece dudak kısmından başlasalar bile yeter. Tabi ki bu işin uzmanından faydalanmak yani renkleri buradan değerlendirmek de ayrı bir kolaylık ve değişimin gücü olarak karşınıza çıkacaktır.