MENÜ
SEPETİM

1500 TL ve Üzeri Alışverişlere Ücretsiz Kargo!

Sıkça Sorulan Sorular

Hayvanlar üzerinde test edilmeden üretilen Manic PanicPETA (People for the Ethical Treatment of Animals) tarafından onaylı VEGAN bir markadır. Saçlarınızı Manic Panic ile boyadıktan sonra değişimi ve muhteşem farkı hissedeceksiniz. Ürünlerimizin en büyük özelliği doğal ve bitkisel saç boyası olmasıdır. Hiçbir şekilde zararlı kimyasal madde (Paraben, Peroksit, Amonyak ve PPD) içermez ve saçınıza asla zarar vermez. Aksine yumuşatır ve parlatır. Kalıcı saç boyalar ise amonyak içerir ve saça nüfuz edebilmesi için içinde peroksit denilen oksijen maddesi vardır. Birkaç şampuanlamadan sonra biraz tazeleme gerektirebilir ama bu da kolay yapılabilen bir işlemdir.

NOT: Aşağıdaki soruların cevapları, saçınızın yapısına, cinsine ve daha önce gördüğü işlemlere göre farklılık gösterebilir.

Manic Panic ile saçımı boyamak saçıma ve sağlığıma zarar verir mi?

Hayır! Saçlarınızı Manic Panic ile boyadıktan sonra değişimi ve muhteşem farkı hissedeceksiniz. Ürünlerimizin en büyük özelliği doğal ve bitkisel saç boyası olmasıdır. Hiçbir şekilde zararlı kimyasal madde (Paraben, Peroksit, Amonyak ve PPD) içermez ve saçınıza asla zarar vermez. Aksine yumuşatır ve parlatır.

Amplified ile Classic boya arasındaki fark nedir?

"Yarı kalıcı" özellikte olan boyalarımız iki ayrı formda satışa sunulmuştur. Classic boyalarımız 4-6 hafta civarında akmaya başlar. Amplified boyalarımız ise classiclere oranla güçlendirilmiş renk pigmentleri sayesinde %30 daha uzun süre kalıcılık sağlarlar.

Boyalar cildimi ve eşyaları boyar mı?

Boyalarımız su bazlı ve yarı kalıcı olduğu için doğal olarak yıkamalarınızda akma yapar. Cildiniz ilk boyamada boya olabilir ancak bu geçici bir durumdur. Özellikle ilk boyamada eski bir havlu ve tişört kullanmanızı öneririz. Boya akma yapacağı için yastık kılıfınız, havlunuz ve banyonuz boya olabilir.

Deniz suyunda ve havuzda boya akar mı? Akarsa nasıl koruyabilirim?

Deniz suyunda ve Havuzda, boyalarımız daha hızlı akacaktır. Bu etkiyi hafifletmek için bone takmanızı ve renk koruyucu spreylerden kullanmanızı tavsiye ederiz. Akmadan dolayı saçlarınızda oluşan solmayı, şampuan veya saç kreminizin içine koyacağınız bir miktar boya ile canlandırabilirsiniz.

Boya saçlarımda daha uzun süre kalsın istiyorum. Boyanın kalıcılığını nasıl arttırabilirim?

Boyamızın saçlarınızda daha uzun süre kalmasını istiyorsanız;

  • Saçınızı boyadıktan sonraki durulamaya 2 ölçü (bardak) sirke ve 2 şişe su karışımı ile başlayınız. Bu boyanın saça tutunmasına katkı sağlar. Arkasından bol ılık su ile durulayınız.
  • DİKKAT! Sıcak Yağ Bakımı uygulaması, Saç Spreyi, Alkol Bazlı saç ürünleri, Güçlü Şampuanlar “arındırıcı, kepeğe karşı ve derin temizleme” Boyanın saçtan çok hızlı akmasına sebep olacağı için bu uygulama ve ürünlerden uzak durun.
  • Uygulama sonrasında boyamızı daha canlı, daha uzun süre kullanmak için, özellikle “Sülfat İçermeyen” veya “Renk Koruyucu Seri” Şampuanlar kullanmanızı öneriyoruz.

      

Benim doğal açık kızıl renkte saçlarım var ve saçlarımın rengini açmak istemiyorum. Hangi Manic Panic rengi etkili olur?

Doğal açık kızıl renk saçlar en büyük başarıyı “Vampire Red”, “Infra Red”, ve “Pillarbox Red” renklerimizde sağlarlar.

https://www.manicpanicturkiye.com/image/catalog/7%20ALB%C3%9CM/Gerekli_G%C3%B6rseller/MP_Swatch.jpg

Boyamadan önce saçımın rengini açmak zorunda mıyım?

Yukarıdaki Renk Kartelamızda görünen renkleri birebir elde etmek için saçlarınızı 11 derece platine kadar açmak zorundasınız. Ancak saçınızı platine kadar açmak istemiyorsanız saçlarınızı sarı renge boyayabilirsiniz. Eğer saçınızı daha önceden daha açık renk (5-8 seviyesi aralığında) kalıcı bir boya ile boyamışsanız, Manic Panic saç boyaları bu rengin üzerine tutunarak güzel görünebilir. Eğer saçınız daha koyu renkte (4-5 seviyesi aralığında) kalıcı boya ile