Hayvanlar üzerinde test edilmeden üretilen Manic PanicPETA (People for the Ethical Treatment of Animals) tarafından onaylı VEGAN bir markadır. Saçlarınızı Manic Panic ile boyadıktan sonra değişimi ve muhteşem farkı hissedeceksiniz. Ürünlerimizin en büyük özelliği doğal ve bitkisel saç boyası olmasıdır. Hiçbir şekilde zararlı kimyasal madde (Paraben, Peroksit, Amonyak ve PPD) içermez ve saçınıza asla zarar vermez. Aksine yumuşatır ve parlatır. Kalıcı saç boyalar ise amonyak içerir ve saça nüfuz edebilmesi için içinde peroksit denilen oksijen maddesi vardır. Birkaç şampuanlamadan sonra biraz tazeleme gerektirebilir ama bu da kolay yapılabilen bir işlemdir.

NOT: Aşağıdaki soruların cevapları, saçınızın yapısına, cinsine ve daha önce gördüğü işlemlere göre farklılık gösterebilir.

Manic Panic ile saçımı boyamak saçıma ve sağlığıma zarar verir mi?

Hayır! Saçlarınızı Manic Panic ile boyadıktan sonra değişimi ve muhteşem farkı hissedeceksiniz. Ürünlerimizin en büyük özelliği doğal ve bitkisel saç boyası olmasıdır. Hiçbir şekilde zararlı kimyasal madde (Paraben, Peroksit, Amonyak ve PPD) içermez ve saçınıza asla zarar vermez. Aksine yumuşatır ve parlatır.

Amplified ile Classic boya arasındaki fark nedir?

"Yarı kalıcı" özellikte olan boyalarımız iki ayrı formda satışa sunulmuştur. Classic boyalarımız 4-6 hafta civarında akmaya başlar. Amplified boyalarımız ise classiclere oranla güçlendirilmiş renk pigmentleri sayesinde %30 daha uzun süre kalıcılık sağlarlar.

Boyalar cildimi ve eşyaları boyar mı?

Boyalarımız su bazlı ve yarı kalıcı olduğu için doğal olarak yıkamalarınızda akma yapar. Cildiniz ilk boyamada boya olabilir ancak bu geçici bir durumdur. Özellikle ilk boyamada eski bir havlu ve tişört kullanmanızı öneririz. Boya akma yapacağı için yastık kılıfınız, havlunuz ve banyonuz boya olabilir.

Deniz suyunda ve havuzda boya akar mı? Akarsa nasıl koruyabilirim?

Deniz suyunda ve Havuzda, boyalarımız daha hızlı akacaktır. Bu etkiyi hafifletmek için bone takmanızı ve renk koruyucu spreylerden kullanmanızı tavsiye ederiz. Akmadan dolayı saçlarınızda oluşan solmayı, şampuan veya saç kreminizin içine koyacağınız bir miktar boya ile canlandırabilirsiniz.

Boya saçlarımda daha uzun süre kalsın istiyorum. Boyanın kalıcılığını nasıl arttırabilirim?

Boyamızın saçlarınızda daha uzun süre kalmasını istiyorsanız;

 • Saçınızı boyadıktan sonraki durulamaya 2 ölçü (bardak) sirke ve 2 şişe su karışımı ile başlayınız. Bu boyanın saça tutunmasına katkı sağlar. Arkasından bol ılık su ile durulayınız.
 • DİKKAT! Sıcak Yağ Bakımı uygulaması, Saç Spreyi, Alkol Bazlı saç ürünleri, Güçlü Şampuanlar “arındırıcı, kepeğe karşı ve derin temizleme” Boyanın saçtan çok hızlı akmasına sebep olacağı için bu uygulama ve ürünlerden uzak durun.
 • Uygulama sonrasında boyamızı daha canlı, daha uzun süre kullanmak için, özellikle “Sülfat İçermeyen” veya “Renk Koruyucu Seri” Şampuanlar kullanmanızı öneriyoruz.

      

Benim doğal açık kızıl renkte saçlarım var ve saçlarımın rengini açmak istemiyorum. Hangi Manic Panic rengi etkili olur?

Doğal açık kızıl renk saçlar en büyük başarıyı “Vampire Red”, “Infra Red”, ve “Pillarbox Red” renklerimizde sağlarlar.

https://www.manicpanicturkiye.com/image/catalog/7%20ALB%C3%9CM/Gerekli_G%C3%B6rseller/MP_Swatch.jpg

Boyamadan önce saçımın rengini açmak zorunda mıyım?

Yukarıdaki Renk Kartelamızda görünen renkleri birebir elde etmek için saçlarınızı 11 derece platine kadar açmak zorundasınız. Ancak saçınızı platine kadar açmak istemiyorsanız saçlarınızı sarı renge boyayabilirsiniz. Eğer saçınızı daha önceden daha açık renk (5-8 seviyesi aralığında) kalıcı bir boya ile boyamışsanız, Manic Panic saç boyaları bu rengin üzerine tutunarak güzel görünebilir. Eğer saçınız daha koyu renkte (4-5 seviyesi aralığında) kalıcı boya ile boyanmış ise, yine de bir sonuç alırsınız ama bu sonuç daha az çarpıcı olur. Aşağıdaki karteladan saç renginizin numarasına bakarak hangi renklerin tutacağını görebilirsiniz.

http://sitedemo.org/demo9/image/catalog/bilgi/00%20skala2.jpg

Not: 11 Derece platine kadar açılmamış saçlara, boyanın tutması ile ilgili hiçbir şekilde garanti vermiyoruz!

Hangi Manic Panic boyası açılmamış saçta iyi netice verir?

4 - 7 Derece arasındaki doğal saçlarda "daha fazla yoğunluk ve kalıcılık için" Amplified boyalarımızı deneyin. Amplifiedlar daha güçlü ve %30 daha uzun süre kalıcıdır.

Açık Sarı ve Sarı Saçlarda Tutabilecek Renkler (10 - 9 Derece)

Atomic Turquoise, Voodoo Blue, Bad Boy Blue “Mavi tonlar yeşil/mavi ağırlıklı olur.” Voodoo Forest, Lie Lock's, Shocking Blue, Blue Moon, After Midnight, Rockabilly Blue, Green Envy, Venüs Envy, Enchanted Forest, Cleo Rose, New Rose, Hot Hot Pink, Fuschia Shock, Pillarbox Red, Wild Fire, Red Passion, İnferno, Vampire's Kiss, Vampire Red, İnfra Red, Violet Night, Rock 'n' Roll Red, Plum Passion, Purple Haze, Deep Purple Dream renkleri olabilir.

Sarı ve Koyu Sarı saçlar için öneriler (9 - 7 Derece)

Voodoo Blue, Shocking Blue, Blue Moon, Green Envy, Venüs Envy, Fuschia Shock, Infra Red, New Rose, Pillarbox Red, Rock 'n' Roll Red, Plum Passion, Vampire's Kiss, Violet Night, Voodoo Forest, Vampire Red, Rockabilly Blue, Purple Haze, Hot Hot Pink, Enchanted Forest, Deep Purple Dream, After Midnight Blue, Raven, Voodoo Forest renkleri olabilir.

Açık Kumral Saçlarda Tutabilecek Renkler (6 Derece)

Voodoo Forest, Fuschia Shock, Vampire Red, Rock 'n' Roll Red, Infra Red, Venus Envy, renkleri olabilir.

Koyu Kumral ve Açık Kahverengi Tutabilecek Renkler (5 - 4 Derece)

After Midnight, Rockabilly Blue, Enchanted Forest, Hot Hot Pink, Raven, Vampire Red, Purple Haze, Deep Purple Dream renkleri olabilir.

Saçlarımda kına var, Manic Panic boyaları tutar mı?

Kına, saçların içine işleyip pul tabakasını kapatacağı için boya tutunamaz. Saçlar uzadıkça kesmek sureti ile ancak kınadan arındırabilir. Boyalarımız kınalı saç üzerine tutmaz.

Manic Panic Virgin Snow saç boyası mıdır?

Virgin Snow ürünümüz boya değil tonlandırıcıdır. 11 derece platine kadar açtırılmış saçlarda istenmeyen pigmentleri yok etmek ve temiz bir beyaz elde etmek için üretilmiştir. Bu eflatun tonerin içerisindeki tonlar beyaza kadar açtırılmış saçlarda kalan istenmeyen çok hafif sarı kalıntıların etkisini ortadan kaldırır. Sonuç olarak tamamen "Beyaz" bir saç elde edilir. Manic Panic Virgin Snow ürününü birkaç saat saçınızda bekletmenizi öneririz. Saçınızda ne kadar uzun süre kalırsa o kadar daha fazla etkisini gösterir. Saç kurutma makinesi ile sıcak uygulamanız daha çabuk netice almanızı sağlar. Yeterince vakit ayıramadığınız takdirde iki kez yapmanızı öneririz. Virgin Snow "Classic" ve "Amplified(%30 daha uzun süre kalıcı) olarak her iki formülümüzde de bulunmaktadır.

DİKKAT! Sarı saçlarda herhangi bir etkisi olmaz.

http://sitedemo.org/demo9/image/catalog/bilgi/virgin.jpg

Blue Steel ile en güzel sonuca nasıl ulaşabilirim?

Gri renk elde etmek için "Blue Steel ve Virgin Snow" ürünlerimizi kullanmanız gerekir. Saçlarınızı "Beyaza Yakın 11 Derece Platine" kadar açtırdıktan sonra Virgin Snow uygulamanız şarttır. Virgin Snow ürünümüz boya değil, tonlandırıcıdır. 11 derece platine kadar açtırılmış saçlarda istenmeyen pigmentleri yok etmek ve temiz bir beyaz elde etmek için üretilmiş bir üründür. Bu eflatun tonerin içerisindeki tonlar beyaza kadar açtırılmış saçlarda kalan, istenmeyen çok hafif sarı kalıntıların etkisini ortadan kaldırır. Sonuç olarak tamamen BEYAZ bir saç elde edilir. Manic Panic Virgin Snow ürününü birkaç saat saçınızda bekletmenizi öneririz.

11 Derece Platin Örneği

http://sitedemo.org/demo9/image/catalog/bilgi/11platin%20A.jpg

Dikkat! Platin ve Sarı saçlarda herhangi bir etkisi olmaz. Mutlaka Virgin Snow sonrası uygulanmalıdır.

Bu şekilde beyaz bir saç elde ettikten sonra Blue Steel adlı boyamızı isterseniz ambalajındaki orijinal hali ile kullanabilirsiniz, dilerseniz de pastelleştirebilirsiniz.

Pastelleştirmek isterseniz;

Mixer/Pastel-Izer ürünümüz platin, açık sarı ve sarı saçlar üzerine uygulanacak boyaları pastelleştirmek için özel olarak üretilmiştir. Renkleri pastelleştirirken pigmentlerin gücünü ve etkisini hafifletmez ve boyanın kalıcılığını etkilemez. Çok etkili bir üründür. Boyanın rengi istenilen tona gelene kadar boyanın içerisine azar azar ilave edilir. Bir çay kaşığı ilave ederek başlanmasını öneririz. İstenilen rengi elde edene kadar ilave edilir. Pastel tonlar isteyenler için mükemmel bir üründür.

Açık kahverengi saçlarım var ve saçlarımı Manic Panic “Hot Hot Pink” ile boyamak istiyorum. Saçlarımın rengini açmam gerekmiyor değil mi?

Eğer saçınızın renk kartelasındaki kadar parlak olmasını istiyorsanız, rengini açmak zorundasınız. Aşağıda rengi açılmamış doğal kahverengi saç üzerinde “Hot Hot Pink” boyanın nasıl durduğunu görebilirsiniz.

NOT: Saçınızın yapısına, cinsine ve daha önce gördüğü işlemlere göre farklılık gösterebilir.

http://sitedemo.org/demo9/image/catalog/bilgi/hot-hot-pink4(1).jpg

Boyaya alerjik olup olmadığımı nasıl anlarım?

MANIC PANIC® Saç boyasında PPD (Parafenilendiamin) YOKTUR! Hayvanlar üzerinde test edilmeden üretilen Manic Panic, PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) tarafından onaylı VEGAN bir markadır. Saçlarınızı Manic Panic ile boyadıktan sonra değişimi ve muhteşem farkı hissedeceksiniz. Ürünlerimizin en büyük özelliği doğal ve bitkisel saç boyası olmasıdır. Hiçbir şekilde zararlı kimyasal madde (Paraben, Peroksit ve Amonyak) içermez ve saçınıza asla zarar vermez.

Alerji Testi:

 • Ürün uygulanmadan önce bir ön alerji testi yapılmalıdır.
 • Kulağın arkasında ya da dirseğin iç kıvrımında küçük bir test alanı seçin.
 • Sabun ve su ile test alanını hafifçe yıkayın ve temiz bir havlu ile kurulayın.
 • Temiz test alanını istediğiniz MANIC PANIC saç boyasını ince bir kat halinde uygulayın. Test alanının kurumasını bekleyin. 24 saat boyunca o alanın üstünü kapatmadan ve bozmadan bekletin.
 • Test alanını dikkatlice inceleyin. Eğer herhangi bir tahriş durumu fark ettiyseniz ürünü hiçbir koşulda kullanmayınız.

Manic Panic beyazlayan saçlarımı kapatır mı?

Beyaz saçtan son derece sıkıldım ve farklı bir tarzım olsun istiyorsanız, Manic Panic ile beyazlarınızı kapatabilirsiniz. Ancak yinede biraz açıcı ile “Düşük Volümlü” saçların açılmasını öneriyoruz.

Hamileyken saçımı boyamamın bir tehlikesi var mı?

Manic Panic Saç Boyalarını hamilelik döneminde de kullanabilirsiniz. Ancak saçınızın rengini açmak için kullandığınız materyaller ya da sert kimyasal maddeler hamilelik döneminde kullanılmamalıdır

Saçımı boyadıktan sonra saç maskesi kullanmalı mıyım?

Hayır kullanmayın. Bu işlem, Manic Panic Saç Boyası ile elde ettiğiniz rengi saçınızdan söker alır! Manic Panic Saç Boyası saçtaki kırıkları doldurarak bir nevi saç kremi görevi yapar. Herhangi bir maske ya da canlandırıcı bir başka ürüne ihtiyacınız yoktur.

Manic Panic Saç Boyasının rengi ne kadar süre ile kalıcıdır? Her renk için bu süre geçerli midir?

Classic formunda olan boyalarımı 4 - 6 hafta civarında akar. Amplified formunda olan boyalarımız ise classic formunda olan boyalarımıza göre %30 daha uzun süre kalıcıdır. Ancak; renk, şampuan, saç spreyi, şekillendirici jeller/jöleler ya da yüzme gibi dış etkenler nedeniyle akma süresi de değişecektir. Daha açık renkli boyalarımız daha koyu renkli olanlara nazaran daha çabuk akar. Mavi Yeşil ve Kırmızı daha uzun süre kalıcıdır.

Ultraviole renkler nelerdir?

Manic Panic Saç Boyaları arasında (Hot Hot Pink, Electric Lizard gibi) Ultraviyole etkili ya da karanlıkta parlayabilme özelliği olan renkler vardır. Karanlık gibi özel ultraviyole ışıklar maddelerin ya da bu gibi saç renklerinin parlamalarını ya da fosforlu görünmelerini sağlar. Aşağıda karanlıkta parlayan renk Electric Lizard ile boyanmış saçlara örnektir.

http://sitedemo.org/demo9/image/catalog/bilgi/neon12.jpg

Rengi saçımdan tamamen nasıl çıkarabilirim? Kahverengi Saçlarımı renk açıcı ile açtım ve Manic Panic “Bad Boy Blue” kullanarak saçlarımı maviye boyadım ve gerçekten süper durdu. Ancak iş yerim izin vermiyor ve saçımı eski rengi olan doğal kahverengiye döndürmem gerekiyor.

Saçınızın rengini açmış olduğunuz için “Bad Boy Blue” rengini saçınızdan çıkarttığınızda kendi saçınınızın doğal rengine kavuşmanız mümkün değildir. Manic Panic Saç Boyası ile boyadığınız rengi saçınızdan çıkarttığınızda altta kalan temel renk, saçınızı boyamadan önce açtığınız renk olacak. Saç rengini açtığında elde ettiğiniz renk kalıcıdır. Saçınızın doğal rengine kavuşması için saçlarınızı kahverengiye boyamalısınız. Saçlarınızdan Manic Panic Saç Boyasını çıkarabilmek için Saç spreyi, şampuanlama ve bol suya maruz bırakma boyasının yavaş yavaş akmasını sağlayacaktır. Saçınızda kalan son kalıntıları ya da rengi tamamen çıkarabilmek için kuaförünüzden destek alabilirsiniz. Eğer kendiniz yapmak istiyorsanız, bir kap içerisine; 2 kaşık saç rengi açma solüsyonu, 2 çorba kaşığı şampuan koyup karıştırın. Elinize plastik eldiven takıp saçınızı bu karışımı sürün. Parmaklarınızın ucu ile yoğurarak şampuanlayın. Rengin kaybolduğunu göreceksin.

Boyayı doğal yöntemlerle nasıl akıtabilirim?

Yarım şişe arıtıcı özellikte bir şampuanın içerisine, 10 adet aspirini ezin ve bir tatlı kaşığı İngiliz karbonatı ile karıştırın. Bu karışımı gün aşırı saçlarınızda 10 dk bekletip durulayın. Arada kalan günlerde saçlarınıza saç bakım yağı ve maskesi uygulayın. Akma etkisini hızlandıracağı gibi saçlarınızıda besleyip onaracaktır. Belli bir akma sürecinden sonra saçınızı kendi rengine boyayabilirsiniz.

Manic Panic Saç Boyasının saçımdan çıkması için kaç yıkama yapmam gerekiyor?

Saçınızın yapısı, durumu ve hangi renk Manic Panic Saç Boyası kullandığınızla alakalı bir durumdur. Rengi açılmış saç, rengi daha fazla muhafaza edecektir. Pastel renkler ve açık renkler koyu renklere göre daha çabuk akar.

Saçlarım koyu kahve-siyah arası ve açtırmak istemiyorum. Pastel renkleri kullanabilir miyim?

Koyu kahverengi, koyu kestane ve siyah saçlar için açtırmadan sonuç almak imkansızdır. Pastel renkler için scalar 11 derece platine kadar açtırılmalıdır.

Manic Panic sadece platin saçlar için mi?

Boyalarımız birebir rengini platine kadar açılmış saçta verir. “Firma garantisi platine kadar açılmış saçlar içindir. Bunun dışındaki tutmama, erken akma gibi sorunları değerlendirmeye almaz.” Sarışın, kumral ve açık kahverengi saçların açmadan kullanılabileceği renk seçenekleri vardır. Saçın emiş gücü ve yapısı, sonucu belirleyici unsurdur. Aşağıdaki fotoğraf platin saç için iyi bir örnektir.

11 Derece Platin Örneği

http://sitedemo.org/demo9/image/catalog/bilgi/11platin%20A.jpg

Boya akınca saçım eski haline döner mi?

Saçlarınız açtırmadan boyamaya uygun açık bir renk ise (kumral, açık kahve ve sari gibi) tekrar eski haline döner. Çok açık sarı saçlarda boya izleri kalabilir. Arıtıcı şampuanlarla ve bol bol yıkama sonucu onlarda bir süre sonra kaybolur.

Bir kutu boya ne kadar uzunlukta saça yeterli olur?

1 kutu boya omuz hizasının 2 parmak altına kadar yeterli olmaktadır.

Boya artarsa tekrar kullanabilir miyim?

Boyanın kapağını sıkıca kapatıp, ışık almayan bir ortamda en az bir yıl muhafaza edebilir ve rahatlıkla tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

 

Saçlarımı evde açmam uygun mudur? Ne önerirsiniz?

Saçlarınızı açtırmanız gerekirse, mutlaka kuaförde eşit bir şekilde açılmasını tavsiye ediyoruz. Aksi halde ton farkları bariz şekilde belli olacaktır. Açılmanın kalitesine göre sonuç alırsınız.

 

Manic Panic Saç Boyasını saçımdan nasıl çıkarabilirim?

Manic Panic Saç Boyasını saçınızdan çıkarmak için; sıcak yağ bakımı uygulaması, saç spreyi, alkol bazlı saç ürünleri, güçlü şampuanlarla (arındırıcı, kepeğe karşı, derin temizleme şampuanları) bulaşık deterjanı ve bol suya maruz bırakma gibi yöntemler ile Manic Panic Saç Boyasını aşamalı olarak çıkarabilirsiniz. Koyu renklerin açılması, açık renk boyalara göre daha uzun sürebilir. Hatta bir miktar renkte kalabilir. Eğer saçınızı Manic Panic Saç Boyası uygulamadan önce açtıysanız, boya aktıktan sonra saçınız ilk açılmış haline dönecektir. Saç açma kalıcı bir işlemdir.

Tüm bu yöntemler istediğiniz sonucu vermediği taktirde uzman bir kuaför tarafından destek alabilirsiniz veya aşağıda saç stilistlerimizin boya kalıntılarını tamamen yok etmek için kullandıkları formülü uygulayabilirsiniz. Lütfen talimatları dikkatlice okuyunuz!

Bir kap içerisine;

 • 3 yemek kaşığı oksidan,
 • 2 yemek kaşığı renk açıcı,
 • 2 yemek kaşığı arındırıcı şampuan,
 • 2 yemek kaşığı kuru saçlar için saç kremi koyup karıştırın.
 • Ellerinize koruyucu eldiven giyin.
 • Karışımı ıslak saçınıza, saç köklerine 2.5 cm kalıncaya kadar uygulayın.
 • Çabuk hareket ederek, karışımı uçlardan saç köküne doğru yedirin.
 • Karışımı saçınızda 5-10 dakika kadar bekletin.
 • Saçınızı ılık suyla iyice durulayın.
 • Saçınızı şampuanlayın ve etkili saç kremi ile kremleyin ve kontrol edin

Saçın en kırılgan olduğu an ıslak olduğu andır ve işlem süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda uzman bir kuaförden profesyonel yardım almanız daha doğru olacaktır.