MENÜ
SEPETİM

450 TL ve Üzeri Alışverişlere Ücretsiz Kargo!

Sıkça Sorulan Sorular

Hayvanlar üzerinde test edilmeden üretilen Manic PanicPETA (People for the Ethical Treatment of Animals) tarafından onaylı VEGAN bir markadır. Saçlarınızı Manic Panic ile boyadıktan sonra değişimi ve muhteşem farkı hissedeceksiniz. Ürünlerimizin en büyük özelliği doğal ve bitkisel saç boyası olmasıdır. Hiçbir şekilde zararlı kimyasal madde (Paraben, Peroksit, Amonyak ve PPD) içermez ve saçınıza asla zarar vermez. Aksine yumuşatır ve parlatır. Kalıcı saç boyalar ise amonyak içerir ve saça nüfuz edebilmesi için içinde peroksit denilen oksijen maddesi vardır. Birkaç şampuanlamadan sonra biraz tazeleme gerektirebilir ama bu da kolay yapılabilen bir işlemdir.

NOT: Aşağıdaki soruların cevapları, saçınızın yapısına, cinsine ve daha önce gördüğü işlemlere göre farklılık gösterebilir.

Manic Panic ile saçımı boyamak saçıma ve sağlığıma zarar verir mi?

Hayır! Saçlarınızı Manic Panic ile boyadıktan sonra değişimi ve muhteşem farkı hissedeceksiniz. Ürünlerimizin en büyük özelliği doğal ve bitkisel saç boyası olmasıdır. Hiçbir şekilde zararlı kimyasal madde (Paraben, Peroksit, Amonyak ve PPD) içermez ve saçınıza asla zarar vermez. Aksine yumuşatır ve parlatır.

Amplified ile Classic boya arasındaki fark nedir?

"Yarı kalıcı" özellikte olan boyalarımız iki ayrı formda satışa sunulmuştur. Classic boyalarımız 4-6 hafta civarında akmaya başlar. Amplified boyalarımız ise classiclere oranla güçlendirilmiş renk pigmentleri sayesinde %30 daha uzun süre kalıcılık sağlarlar.

Boyalar cildimi ve eşyaları boyar mı?

Boyalarımız su bazlı ve yarı kalıcı olduğu için doğal olarak yıkamalarınızda akma yapar. Cildiniz ilk boyamada boya olabilir ancak bu geçici bir durumdur. Özellikle ilk boyamada eski bir havlu ve tişört kullanmanızı öneririz. Boya akma yapacağı için yastık kılıfınız, havlunuz ve banyonuz boya olabilir.

Deniz suyunda ve havuzda boya akar mı? Akarsa nasıl koruyabilirim?

Deniz suyunda ve Havuzda, boyalarımız daha hızlı akacaktır. Bu etkiyi hafifletmek için bone takmanızı ve renk koruyucu spreylerden kullanmanızı tavsiye ederiz. Akmadan dolayı saçlarınızda oluşan solmayı, şampuan veya saç kreminizin içine koyacağınız bir miktar boya ile canlandırabilirsiniz.

Boya saçlarımda daha uzun süre kalsın istiyorum. Boyanın kalıcılığını nasıl arttırabilirim?

Boyamızın saçlarınızda daha uzun süre kalmasını istiyorsanız;

  • Saçınızı boyadıktan sonraki durulamaya 2 ölçü (bardak) sirke ve 2 şişe su karışımı ile başlayınız. Bu boyanın saça tutunmasına katkı sağlar. Arkasından bol ılık su ile durulayınız.
  • DİKKAT! Sıcak Yağ Bakımı uygulaması, Saç Spreyi, Alkol Bazlı saç ürünleri, Güçlü Şampuanlar “arındırıcı, kepeğe karşı ve derin temizleme” Boyanın saçtan çok hızlı akmasına sebep olacağı için bu uygulama ve ürünlerden uzak durun.
  • Uygulama sonrasında boyamızı daha canlı, daha uzun süre kullanmak için, özellikle “Sülfat İçermeyen” veya “Renk Koruyucu Seri” Şampuanlar kullanmanızı öneriyoruz.

      

Benim doğal açık kızıl renkte saçlarım var ve saçlarımın rengini açmak istemiyorum. Hangi Manic Panic rengi etkili olur?

Doğal açık kızıl renk saçlar en büyük başarıyı “Vampire Red”, “Infra Red”, ve “Pillarbox Red” renklerimizde sağlarlar.

https://www.manicpanicturkiye.com/image/catalog/7%20ALB%C3%9CM/Gerekli_G%C3%B6rseller/MP_Swatch.jpg

Boyamadan önce saçımın rengini açmak zorunda mıyım?

Yukarıdaki Renk Kartelamızda görünen renkleri birebir elde etmek için saçlarınızı 11 derece platine kadar açmak zorundasınız. Ancak saçınızı platine kadar açmak istemiyorsanız saçlarınızı sarı renge boyayabilirsiniz. Eğer saçınızı daha önceden daha açık renk (5-8 seviyesi aralığında) kalıcı bir boya ile boyamışsanız, Manic Panic saç boyaları bu rengin üzerine tutunarak güzel görünebilir. Eğer saçınız daha koyu renkte (4-5 seviyesi aralığında) kalıcı boya ile boyanmış ise, yine de bir sonuç alırsınız ama bu sonuç daha az çarpıcı olur. Aşağıdaki karteladan saç renginizin numarasına bakarak hangi renklerin tutacağını görebilirsiniz.

http://sitedemo.org/demo9/image/catalog/bilgi/00%20skala2.jpg

Not: 11 Derece platine kadar açılmamış saçlara, boyanın tutması ile ilgili hiçbir şekilde garanti vermiyoruz!

Hangi Manic Panic boyası açılmamış saçta iyi netice verir?

Amethyst Ashes, Blue Steel, Dark Star, Electric Amethyst, Electric Lava, Electric Tiger Lily, Lie Lock's, Mystic Heather, Pretty Flamingo Shocking Blue, Silver Stiletto, Ultra Violet, Violet Night renklerimiz 11 derece platine kadar açılmış saçlara uygulanmalıdır. Aksi taktirde mevcut renklerin alt taban renkleri ortaya çıkmakta “Mor, Mavi ve Yeşil” ve istenmeyen sonuçlarla karşılanmaktadır.

4 - 7 Derece arasındaki doğal saçlarda "daha fazla yoğunluk ve kalıcılık için" Amplified boyalarımızı deneyin. Amplifiedlar daha güçlü ve %30 daha uzun süre kalıcıdır.

Açık Sarı ve Sarı Saçlarda Tutabilecek Renkler (10 - 9 Derece)

Atomic Turquoise, Voodoo Blue, Bad Boy Blue “Mavi tonlar yeşil/mavi ağırlıklı olur.” Voodoo Forest, Blue Moon, After Midnight, Rockabilly Blue, Green Envy, Venüs Envy, Enchanted Forest, Cleo Rose, New Rose, Hot Hot Pink, Fuschia Shock, Pillarbox Red, Wild Fire, Red Passion, İnferno, Vampire's Kiss, Vampire Red, İnfra Red,  Rock 'n' Roll Red, Plum Passion, Purple Haze, Deep Purple Dream renkleri olabilir.

Sarı ve Koyu Sarı saçlar için öneriler (9 - 7 Derece)

Voodoo Blue, Blue Moon, Green Envy, Venüs Envy, Fuschia Shock, Infra Red, New Rose, Pillarbox Red, Rock 'n' Roll Red, Plum Passion, Vampire's Kiss, Voodoo Forest, Vampire Red, Rockabilly Blue, Purple Haze, Hot Hot Pink, Enchanted Forest, Deep Purple Dream, After Midnight Blue, Raven, Voodoo Forest renkleri olabilir.

Açık Kumral Saçlarda Tutabilecek Renkler (6 Derece)

Voodoo Forest, Fuschia Shock, Vampire Red, Rock 'n' Roll Red, Infra Red, Venus Envy, renkleri olabilir.

Koyu Kumral ve Açık Kahverengi Tutabilecek Renkler (5 - 4 Derece)

After Midnight, Rockabilly Blue, Enchanted Forest, Hot Hot Pink, Raven, Vampire Red, Purple Haze, Deep Purple Dream renkleri olabilir.

Saçlarımda kına var, Manic Panic boyaları tutar mı?

Kına, saçların içine işleyip pul tabakasını kapatacağı için boya tutunamaz. Saçlar uzadıkça kesmek sureti ile ancak kınadan arındırabilir. Boyalarımız kınalı saç üzerine tutmaz.

Manic Panic Virgin Snow saç boyası mıdır?

Virgin Snow ürünümüz boya değil tonlandırıcıdır. 11 derece platine kadar açtırılmış saçlarda istenmeyen pigmentleri yok etmek ve temiz bir beyaz elde etmek için üretilmiştir. Bu eflatun tonerin içerisindeki tonlar beyaza kadar açtırılmış saçlarda kalan istenmeyen çok hafif sarı kalıntıların etkisini ortadan kaldırır. Sonuç olarak tamamen "Beyaz" bir saç elde edilir. Manic Panic Virgin Snow ürününü birkaç saat saçınızda bekletmenizi öneririz. Saçınızda ne kadar uzun süre kalırsa o kadar daha fazla etkisini gösterir. Saç kurutma makinesi ile sıcak uygulamanız daha çabuk netice almanızı sağlar. Yeterince vakit ayıramadığınız takdirde iki kez yapmanızı öneririz. Virgin Snow "Classic" ve "Amplified" (%30 daha uzun süre kalıcı) olarak her iki formülümüzde de bulunmaktadır.

DİKKAT! Sarı saçlarda herhangi bir etkisi olmaz.

http://sitedemo.org/demo9/image/catalog/bilgi/virgin.jpg

Blue Steel ile en güzel sonuca nasıl ulaşabilirim?

Gri renk elde etmek için "Blue Steel ve Virgin Snow" ürünlerimizi kullanmanız gerekir. Saçlarınızı "Beyaza Yakın 11 Derece Platine" kadar açtırdıktan sonra Virgin Snow uygulamanız şarttır. Virgin Snow ürünümüz boya değil, tonlandırıcıdır. 11 derece platine kadar açtırılmış saçlarda istenmeyen pigmentleri yok etmek ve temiz bir beyaz elde etmek için üretilmiş bir üründür. Bu eflatun tonerin içerisindeki tonlar beyaza kadar açtırılmış saçlarda kalan, istenmeyen çok hafif sarı kalıntıların etkisini ortadan kaldırır. Sonuç olarak tamamen BEYAZ bir saç elde edilir. Manic Panic Virgin Snow ürününü birkaç saat saçınızda bekletmenizi öneririz.