Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bizim öncelikli görevimiz siz kıymetli Manic Panic dostlarına en doğru ve hızlı bilgilendirmeyi yaparak sizleri memnun etmektir. Bu anlamda size yardımcı olması için aşağıdaki menüleri hazırladık.

Sizlerden ricamız ürününüzü seçmeden önce mutlaka bu bölümleri okumanız ve bununla da yetinmeyip ürünü sipariş etmeden önce Facebook sayfamızdan bize özel mesaj atarak boyalarla ilgili tüm soru ve sorunlarınızda yardımcı olabilmek adına hizmet veren teknik ekibimize danışmanızdır. Birebir danışmanlık alabileceğiniz bu yöntem sizleri zaman ve para kaybından ayrıca hayal kırıklığından  olabildiğince uzak tutacaktır.

Renkler hayatımıza renk katmalarının dışında psikolojimizi de düzelten çok önemli bir unsurdur ancak yanlış, eksik bilgi ve uygulama psikolojimizi bir anda bozmaya yeter.

Manic Panic kullanıcılarının dikkatine ! Satış noktalarımız ürünler hakkında bilgi vermekle yükümlü değildir.Sizden ricamız mutlaka Websitemizdeki "Destek" başlığı altındaki bölümleri ve yine mutlaka Ürün Bilgilerini okuyarak alışveriş yapmanızdır. Canlı Destek veya Facebook sayfamızdan yardım  alabilirsiniz.
Satış ve Uygulama Noktası ise alışveriş yaptığınız yer,bu durumda onlar sizi yönlendirebilirler ama uygulama noktası dahi olsa ,sizler buna rağmen kendinizde mutlaka ürün hakkında sayfamızdan veya bizlerden bilgi almalısınız. 
Bu sebeple olabilecek yanlış seçimler ,uygulamalar ve sonuçlarından Firmamiz ,Satış ve Uygulama noktalarımız sorumlu değildir. Saçlarınıza Emeğinize ve Paranıza değer verin sonrasında Hayallerinizi bize emanet edebilirsiniz.
 
Lütfen Manic Panic'i  Manic Panic'ten Dinleyin ,Teşekkürler! :) 


Bu sebeple mutlaka bize danışmanızı öneriyoruz. Sorunu düzeltmek için değil sorunsuz başarılı bir boyama yapmak için kendinize bu iyiliği yapın.

Sizlere hızlı ve kaliteli bir hizmet verebilmek adına lütfen soru sorarken ilk önce saçlarınız hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra sorularınızı sormanızı rica ediyoruz. Bu ekibimize zaman kazandıracağı için size çok daha hızlı bir şekilde yardımcı olabilmemizi sağlayacaktır.

  • Saçınızın tam net rengi (sakıncası yoksa saçınızın resmini de gönderebilirsiniz)
  • Varsa gördüğü tüm işlemler (özellikle kına ve kırmızı boya varsa mutlaka belirtmelisiniz)
  • Yapmak istediğiniz renk tercihleriniz

Bu maddeleri kısaca yazarsanız ayrıntılı net bir cevap alarak sonuca hızlı bir şekilde varabilirsiniz.

"Yarı kalıcı" özellikte olan  boyalarımız iki ayrı formda satışa sunulmuştur.Classic boyalarımız 4-6 hafta ,Amplified boyalarımız ise güçlendirilmiş renk pigmentleri ile %30 daha uzun süre kalıcılıkları sağlar'lar.

Boyalarımız su bazlı olup zararlı kimyasallar içermez ,hayvansal katkılar içermez Vegandır,bitkisel proteinlerle beslenmiş olup saç kırıklarına dolgu vazifesi yapar saçları boyarken besler onarır canlandırır,doğa dostudur hayvanlar üzerinde test edilmez,yaş sınırı yoktur,hamileler dahi kullanabilir.

1kutu boya omuz hizasının 2 parmak altına yeter,Boya Sipariş verirken esas almanız gereken ölçü budur. Boyalarımızı ağzı sıkı kapalı ışık almayan bir ortamda en az bir yıl rahatlıkla tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Boyalarımız birebir rengini platine kadar açılmış saçta verir, firma garantisi platine kadar açılmış saçları kapsar, bunun dışındaki tutmama, erken akma gibi sorunları Manic Panic değerlendirmeye almaz.

Olası bir şikayet halinde değerlendirmeye alınması için platine kadar saçlarını açtıracak kullanıcılarımızın uygulama öncesi ve sonrası fotoğraflarını istiyoruz. Ayrıca ürünün altındaki seri numarasının fotoğrafını da çekmenizi rica ediyoruz. Manic Panic sadece bu şekilde sunulmuş şikayetleri değerlendirmeye alır.

Koyu Kahverengi,Koyu Kestane ve Siyah saçlar için açtırmadan sonuç almak imkansızdır.

Saçlar açtırmadan boyamaya uygun açık bir renk ise ,koyu sarı ,açık kumral,kumral ve açık kahve gibi, tekrar eski haline döner. 
Çok açık sarı saçlarda boya izleri kalabilir,arıtıcı şampuanlarla bol bol yıkamak suretiyle bu süreç hızlanır.

Pastel renkler için saçlar platine kadar açtırılır,orta ve koyu renklerimiz için seçilen renge göre sarı,koyu sarı,kumral veya açık kahverengine kadar açtırılması önerilir.

Almak istediğiniz boya'ya tıkladığınızda "Ürün Bilgileri" nde açma dereceleri ile ilgili gerekli açıklama yapılmıştır.

Dikkat!Çok Önemli ;Saçlarınızı açtırmanız gerekirse, mutlaka kuaförde eşit bir şekilde açılmasını istiyoruz,aksi halde ton farkları çok bariz belli olacaktır,açılmanın kalitesine göre sonuç alırsınız.
Evde açtığınız saç uygulamalarına garanti vermiyoruz.

Kırmızı ve Kızıl saçlar yine aynı tonlarda renklerle saçlarını boyayabilirler yinede tutam testi yapılmasını öneririz.

Kınalı saçlara boyalarımız işlemez.

Kullanım kılavuzunda 45 dk. bekleme süresi önerilmiştir daha uzun tutmanın sakıncası olmadığı yazmaktadır. Bu bilgiye ek olarak vakti olanların mümkün olduğunca bu süreyi uzun tutmalarını (en az 3-6 saat) ayrıca öneriyoruz.Tüm gece bekleten müşterilerimiz vardır.Bu süre içerisinde saçlarınıza bakım yapmış olursunuz.

Kredi kartı,Paypal,PTT ve Banka Havale seçeneklerimiz var,kapıda ödememiz yoktur.
Siparişi verip,ödemeyi yaptıktan 2 iş günü sonunda ürün adresinize teslim edilir.

Havale/EFT yaparken dikkat edilmesi gerekenler: 

Siparişinizin gecikmemesi için, Havale/EFT işlemlerinde açıklama bölümüne 8 haneli sipariş numaranızı girmeniz gerekmektedir.

 

Ürün seçerken doğru ürün seçebilmek adına mutlaka Ürün bilgilerini okuyun ,okumadan ürün satın almayın.

Uygulamada dikkat etmeniz gereken konulara kısaca yer vermek gerekirse;

1- Saçlar açılma işlemi gördü ise en ufak bir kimyasal kalıntı kalmadığından emin oluncaya kadar yıkanması gerekmektedir.Uygulamanın arkasından boya tamamen ve çok büyük bir bölgede akıp gittiyse veya renk farklı tonlarda tuttuysa ve renkte farklılaşmalar varsa ilk akla gelen hata budur. 

2-Saçlarınızı özellikle sülfat içermeyen yumuşak bir şampuanla veya Renk Koruyucu Serilerden bir Şampuan ile güzelce yıkayınız

( Natural's NUDE/ Paraben, SLS/Sulfat freeshampoo )

3-Boyamadan önce asla saç kremi kullanmayınız.

4-Eşit bir şekilde kurutun ve boyayı saçlarınıza sürün. Eldiven takmayı unutmayın, bolca tarayarak boyayı köpürtün ve ovuşturarak iyice yedirin.

5-Folyo ile sardıktan sonra fön makinesi ile ara ara ısı vererek min. 45 dk. vaktiniz varsa 3 saat bekletin.Isı boyanın saça daha iyi nüfus etmesini sağlar.Uzun bekletmenizin saçlarınıza hiçbir zararı olmaz,diğer boyaların aksine saçlarınıza daha etkin işler ,besler onarır,canlandır ve parlamasını sağlar.

6-Durulamaya 2 ölçü(bardak) sirke ve 2 şişe su karışımı ile başlayınız. Bu boyanın saça tutunmasına katkı sağlar. Arkasından bol soğuk ve ya ılık su ile durulayınız.( Saçlarınızı hiçbir zaman Sıcak Su ile yıkamayın .Saçları Sıcak Su ile yıkamak ,saç diplerinde ve saç üzerinde yer alan asit ve koruyucu lipit tabakayı eritir.Kış Dönemlerinde zorunlu değilseniz 3 GÜNDE bir yıkamaya dikkat edin,Kış aylarında saçı daha fazla yıkamak Kurumasına ve Kırılmalara yol açar.)

7-Kesinlikle şampuan kullanmayınız, bu aşamada ihtiyaç var ise ,Saç kremi kullanabilirsiniz.Şampuan boyanın akmasına sebebiyet verir.

Boyalarımız su bazlı ve yarı kalıcı olduğu için doğal olarak yıkamalarınızda akma yapar,yıkarken banyonuz boya olabilir ,cildinizi bir süre boyayabilir,havlunuz yastık kılıfınızda boyanabilir,bunlardan korkmayın bu boyanın doğası gereğidir.Cildiniz ve ellerinizdeki boyaları ,boyasilici mendiller ve solüsyonlar yardımı ile giderebilirsiniz. ilk yıkamalarda daha çok akar ama yıkadıkça akma olayı azalır,yastığınız kıyafetlerinize bir miktar çıkabilir bazı müşterilerimiz hiç akma sorunu yaşamazken kimiside bundan şikayet etsede boyanın özelliği bu olduğu için vazgeçemeden kullanıyorlar tamamen vucudun kimyasıyla ilgili bir durum siyah boyayıp en ufak bir boyama ile karşılaşmayan müşterilerimizde var ,yarı kalıcı su bazlı boya böyle bir terkibe sahiptir .
Deniz ve Havuzda daha fazla akma yapar ,renk koruyucu spreylerden ve şampuan serilerinden faydalanabilirsiniz.                           Akmadan dolayı gelişen solmayı önlemek adına ,saçlarınızı yıkarken Şampuanınıza ve Saç Kreminize ilave edeceğiniz  bir miktar boya ile her yıkamada bu şekilde saçınızı yıkayarak ve birkaç dakika saçınızda bekleterek canlılığı artırabilir ve saçınızı o solma etkisinden bir nebze olsun kurtarabilirsiniz
Renk koruyucuyu Sprey sıkıp bone takmanızı öneriyoruz,bu önerebileceğimiz en etkili koruma şeklidir,başkada yapılabilecek bir şey yok akmasını önlemek adına.

Boyanızın saçta uzun vadeli kalmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ürünler şunlardır:Sıcak yağ bakımı uygulaması, saç spreyi, alkol bazlı saç ürünleri, güçlü şampuanlarla (arındırıcı, kepeğe karşı, derin temizleme şampuanları boyanın saçtan çok hızlı sökülmesine sebep olur bunlara dikkat edin ..Uygulama sonrasında boyanızı daha canlı ve uzun soluklu kullanmak için  , özellikle sülfat içermeyen veya Renk Koruyucu Serilerden Şampuanlar kullanmanızı öneriyoruz

 

( Natural's NUDE/ Paraben, SLS/Sulfat freeshampoo )Sülfat içermeyen doğal bir şampuandır.Her doğal şampuan saçlara iyi gelmiyor,önerdiğimiz şampuanı tedarik edemezseniz Glıss Color Protect Boyalı  ve Röfleli Saçlar İçin Renk Koruyucu  Elseve veya  Yves Rocher,Bonacure,Keraste Reflection,Revlon  alternatif olarak bu markaların  Renk Koruyucu Şampuan ve Krem Serilenide tercih edebilirsiniz.

DÜZENLİ MANİC PANİC UYGULAYAN KULLANICILARIMIZIN ,RENK SEÇERKEN DİKKAT ETMELERİNİ ÖNERDİĞİMİZ NOKTALAR:

Renk seçerken uzun vadede arka arkaya farklı renkleri uygulamak isteyen dostlarımıza önerimiz ,boya seçerken tıpkı sulu boyadaki gibi düşünmeleri gerekir.Renkler tıpkı resim tekniğinde olduğunda gibi alttaki saç fon kabul edilirse Fon'un rengi ile birleşerek ortak bir renk verir.Bu sebeple renk seçiminde renk bilgisine sahip olmak gerekir,uzman arkadaşlarımızdan konu ile ilgili destek almanızı mutlaka öneririz Kırmızı renkleri en sona bırakırsanız saçlarınızı tekrar tekrar açtırma külfeti ortadan kalkar ve dolayısı ile yıpranmamış olur. Birbiriyle örtüşen renkleri de düşünüp karar vermek daha güzel temiz renkler elde etmenizde çok önemli bir adımdır. Örneğin yeşilin üzerine aktıktan sonra kırmızı iyi bir seçenek değildir kırmızı + yeşil = kahverenginin bir tonudur. Geçişlerde kolaylık olması adına bu inceliklere göre ürün seçmenizde fayda vardır.Çeşitli nedenlerle renkli saçlardan, yeniden klasik alışılmış renklere dönmek isteyen müşterilerimiz rahatlıkla saçlarını piyasadaki kalıcı boyalarla boyayabilirler.

Bitkisel Proteinlerle desteklenmiş Su Bazlı boyalarımız tıpkı KINA gibi saçlarınız işler,çok derin bir renklendirme sağlar.Dolayısı ile akmasI belli süreç dahilinde gerçekleşir. Bu süreç dolmadan açıcılara kolay kolay cevap vermez.Saçlarınızı renklendirmeden önce aldığınız ürün hakkında sizler için hazırlamış olduğumuz bilgileri okumanızı önemle rica ediyoruz.Rengi değiştirmek istediğiniz takdirde yeniden bir açtırma işlemine maruz kalmamak için, doğru saça doğru rengi seçmek ,sizi uzun ve yorucu süreçlerden kurtaracaktır.Sıkça sorulan sorular bölümünden SİZE BU KONUDA YARDIMCI OLACAK BİLGİLERE ulaşabilirsiniz.

Websitemizde Aile albümü ve Açılmamış saç uygulamaları gibi görsel bölümleride inceleyebilirsiniz diyoruz ve sizi renklerin muhteşem dünyası ile baş başa bırakıyoruz.

Çalışma Saatlerimiz : Hafta İçi:10.00-19.00 Hafta Sonu Cumartesi:10.00 -15.00 saatleri arasındadır. Cumartesi saat 15.00 itibarı ile gelen sorulara Pazartesi günü sıra ile dönüş yapılacaktır.