Kullanım Kılavuzu


Kullanım Kılavuzu

Nasıl Boyanır 
Aşağıda MANIC PANIC Yarı kalıcı saç boyalarının kullanımı ile ilgili temel talimatları bulabilirsiniz. Lütfen sonuçların, seçtiğiniz renklere ve saçınızın durumuna ve karakteristik özelliğine göre değişiklik gösterebileceğini unutmayın. Web sayfamızda ‘Iyinin En İyisi, ‘İpuçları’ ve ‘sıkça sorulanlar’ bölümlerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

MANIC PANIC Yarı kalıcı saç boyaları ile en iyi sonucu elde edebilmek için bu adımları izleyin.

MANIC PANIC Saç boyası,bitki ve protein kompleksi tarafından güçlendirilmiş yarı kalıcı saç boyasıdır. Bu eşsiz formül saça asla zarar vermez ve hiçbir hayvansal ürün içermez.. Önceden rengi açılmış ya da çok açık sarı saçlarda veya bazı doğal sarı saçlarda yoğun parlak renkler elde edilinebilinir. Bazı renkler, özellikle koyu kırmızılar, koyu morlar ya da koyu yeşiller, rengi açılmamış doğal koyu saç renklerine renk katar ve daha açık renk saçlarda daha parlak görünebilir. Rengi doğrulayabilmek için öncelikle saçın bir tutamına uygulayarak test edilmesini öneririz.

HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST EDİLMEMİŞTİR!

MANIC PANIC Saç boyası saça zarar vermediği gibi, saçı nemlendirerek ve hatta "dolgu” ekleyerek saçı onarıcı etkiler verir.

MANIC PANIC boyaları başka herhangi bir katkı maddesi karıştırılmadan olduğu gibi kullanılmalıdır. Hiçbir şart altındaboyaya peroksit eklemeyin. Kalıcı renklendiricilerle karıştırmayınız.

Renk ciltte geçici ve kıyafetlerde, havlularda, yatak örtülerinde ve diğer malzemelerde kalıcı leke bırakabilir.MANIC PANIC saç boyası ile birlikte alkali ürünler kullanmayın. Bu saçın rengi en üst derecede emmesi için gerekli olan asit dengesini bozacaktır. Eğer şekillendirici ya da fön öncesi kremlerden sürülmesi gerekiyorsa alkol içermeyen ürünlerin kullanılmasını öneriyoruz.

Göze temasından kaçının. Bu ürün kirpik ya da kaş boyanması için kullanılmamalıdır. Eğer göze kaçarsa, derhal ılık su ile hafifçe yıkayıp bir doktora başvurunuz.

Sadece harici kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacakları bir yerde muhafaza edin.

Yoğun sonuçlar elde etmek için saç,geçirgen, rengi açılmış ya da hafif boyalı olmalıdır. Daha önce hiç boya uygulanmamış saça uygulandığında elde edilen sonuç saçın yapısına ve rengine göre değişiklik gösterecektir.

Alerji Testi :

Ürün uygulanmadan önce bir ön alerji testi yapılmalıdır.

1. Kulağın arkasında ya da dirseğin iç kıvrımında küçük bir test alanı seçin.

2. Sabun ve su ile test alanını hafifçe yıkayın ve temiz bir havlu ile kurulayın.

3. Temiz test alanını istediğinizMANIC PANICsaç boyası ile ince bir kat halinde kaplayın.

4. Test alanının kurumasını bekleyin. 24 saat boyunca o alanın üstünü kapatmadan ve bozmadan bekletin.

5. Test alanını dikkatlice inceleyin. Eğer herhangi bir tahriş durumu fark ettiyseniz ürünü hiçbir koşulda kullanmayın.

Tutam Testi :

İstenilen sonucun alın

acağından emin olmak için boyayı saçın tamamına ya da büyük bir kısmına uygulamadan önce, küçük bir tutamına uygulayın.

Önceden rengi açılmış saç :

Saçınızın ambalajda görünen renk ile aynı renk ve parlaklıkta olmasını istiyorsanız, saçınızın rengini açmanız gerekir. Ancak daha açık bir renk ya da pastel renkte bir gölge atmak istiyorsanız, saçınızı 11 derece Fildişi ,beyaza yakın açmanız çok önemlidir..Saç rengi açıcınızı kullandıktan sonra eğer hemen boyama işlemi yapacaksanız, saçınızı sadece şampuanla (PH dengeli,Sülfatsız veya Renk Koruyucu Şampuan tavsiye olunur) .
Saç Açıcı Kimyasallar,saçınızda kalmayacak şekilde bol Su ile yıkayın ve kesinlikle Saç Kremi kullanmayın.
Saçınızda saç açıcı'nın kalıntıları bulunur ise MANIC PANIC saç boyasının saça düzgün bir şekilde işlemesini önlemiş olursunuz.Boya saçınıza işlemeyebilir,orantısız işleyebilir,Renk değişimi olabilir. Tüm kalıntının çıkması için iyice durulayın. Havlu ile kurulayın ve saçınızı çok  hafif nemli bırakabilirsiniz.

Dikkat :

Uygulama için plastik ya da lastik eldiven giyin. Derinizin boyanmasını önlemek için saç çizginizin etrafına ve kulaklarınıza vazelin ya da bebek yağı sürün.

Uygulama :

İstenilen miktarı (kısa saç için yarım kutu, omuz hizasının 2 parmak altına kadar olan saçlar için tüm kutu) bir fırça yardımı ile saç dibinden başlayarak saçın ucuna doğru eşit ölçüde sürün.

Üstü köpüklenene kadar (hafif beyaz kremsi bir tabaka oluşuyor),saçı devamlı olarak tarayın. Bu saçın boyayı iyice emdiğini gösterir.MANIC PANIC saç boyası ile daha açık renk gölgeler elde edebilmek amacıyla ,boyanın daha yoğun nüfuz etmesini sağlamak ve daha kalıcı bir etki yaratabilmek için daha fazla taramak gerekebilir.

Bekleme Süresi :

Kuaförde boyatıyorsanız veya zamanınız dar ise ;Boyanın saçınızda 35-45 dakika ,ya da daha fazla durmasını sağlayın. MANIC PANIC Boya (oda ısısında) bu süre içinde saça tamamen işleyecektir. Dirençli saçlar için, saça naylon bone takmanız ve aralıklarla ,birkaç dakika fön tutmanız tavsiye olunur.Zamanı olanların en az 3 saat tutmalarını öneriyoruz,tüm gece bekleten kullanıcılarımızda vardır.
Sürenin uzatılması saçlarınıza asla zarar vermez,aksine çok daha etkili işler saçlarınıza ,besler ve canlandırır.

Durulama :

-Durulamaya 2ölçü(bardak) sirke ve 2şişe su karışımı ile başlıyorsunuz bu boyanın saça tutunmasına katkı sağlar,arkasından bol soğuk veya ılık Su ile durulayabilirsiniz.( Saçlarınızı hiçbir zaman Sıcak Su ile yıkamayın .Saçları Sıcak Su ile yıkamak ,saç diplerinde ve saç üzerinde yer alan asit ve koruyucu lipit tabakayı eritir.Kış Dönemlerinde zorunlu değilseniz 3 GÜNDE bir yıkamaya dikkat edin,Kış aylarında saçı daha fazla yıkamak Kurumasına ve Kırılmalara yol açar.)

Saçınızı yüzünüzden uzak tutarak iyice durulayın ve bu aşamada Asla Şampuan kullanmayın ,Sadece Saç Kremi ile İHTİYAÇ VAR İSE ,iyice durulayın. Ürünün, saçı yeniden yapılandırma özelliğinden dolayı boyamanın ardından saça başka işlemler Uygulamayın!

MANİC PANİC AKMA YAPARMI?
Boyalarımız su bazlı ve yarı kalıcı olduğu için doğal olarak yıkamalarınızda akma yapar,yıkarken banyonuz boya olabilir ,cildinizi bir süre boyayabilir,havlunuz yastık kılıfınızda boyanabilir,bunlardan korkmayın bu boyanın doğası gereğidir.Cildiniz ve ellerinizdeki boyaları ,boya silici mendiller ve solüsyonlar yardımı ile giderebilirsiniz. ilk yıkamalarda daha çok akar ama yıkadıkça akma olayı azalır,yastığınız kıyafetlerinize bir miktar çıkabilir bazı müşterilerimiz hiç akma sorunu yaşamazken kimiside bundan şikayet etsede boyanın özelliği bu olduğu için vazgeçemeden kullanıyorlar tamamen vucudun kimyasıyla ilgili bir durum siyah boyayıp en ufak bir boyama ile karşılaşmayan müşterilerimizde var ,yarı kalıcı su bazlı boya böyle bir terkibe sahiptir .
Deniz ve Havuzda daha fazla akma yapar ,renk koruyucu spreylerden ve şampuan serilerinden faydalanabilirsiniz,,bu akmadan dolayı gelişen solmayı önlemek adına ,saçlarınızı yıkarken şampuanınıza her yıkamada ilave edeceğiniz az bir miktar boya ile canlılığı artırabilir ve saçınızı o solma etkisinden bir nebze olsun kurtarabilirsiniz,
Bone takabilirsiniz bu çok etkili bir koruma şeklidir,renk koruyucuyu sıkıp bone takmak ,,başkada yapılabilecek bir şey yok

DAHA KALICI NASIL OLMASINI SAĞLAMANIZ İÇİN ÖNERİLER.
Boyanızın saçta uzun vadeli kalmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ürünler şunlardır:Sıcak yağ bakımı uygulaması, saç spreyi, alkol bazlı saç ürünleri, güçlü şampuanlarla (arındırıcı, kepeğe karşı, derin temizleme şampuanları boyanın saçtan çok hızlı sökülmesine sebep olur bunlara dikkat edin ..Her doğal şampuan saçlara iyi gelmiyor,önerdiğimiz şampuanı tedarik edemezseniz Glıss Color Protect Boyalı ve Röfleli Saçlar İçin Renk Koruyucu veya Loreal Elseve Renk Koruyucu Şampuan Serisini tercih edebilirsiniz.(Natural's NUDE/ Paraben, SLS/Sulfat freeshampoo )

DÜZENLİ MANİC PANİC UYGULAYAN KULLANICILARIMIZIN ,RENK SEÇERKEN DİKKAT ETMELERİNİ ÖNERDİĞİMİZ NOKTALAR:

Renk seçerken uzun vadede arka arkaya farklı renkleri uygulamak isteyen dostlarımıza önerimiz sulu boyadaki gibi düşünüp açıktan koyuya doğru bunu sıralamalarıdır. Kırmızı renkleri en sona bırakırsanız saçlarınızı tekrar tekrar açtırma külfeti ortadan kalkar ve dolayısı ile yıpranmamış olur. Birbiriyle örtüşen renkleri de düşünüp karar vermek daha güzel temiz renkler elde etmenizde çok önemli bir adımdır. Örneğin yeşilin üzerine aktıktan sonra kırmızı iyi bir seçenek değildir kırmızı + yeşil = kahverenginin bir tonudur. Geçişlerde kolaylık olması adına bu inceliklere göre ürün seçmenizde fayda vardır.Çeşitli nedenlerle renkli saçlardan, yeniden klasik alışılmış renklere dönmek isteyen müşterilerimiz rahatlıkla saçlarını piyasadaki kalıcı boyalarla boyayabilirler.

 

MANIC PANIC boya papatya gibi bitkilerden oluşturulan DOĞAL malzemelerden yapılan yarı kalıcı saç boyasıdır. Hiçbir hayvansal ürün kullanılmamaktadır. Saçın üst kısmını kaplar ve saç köküne nüfuz eder. Bu nedenle en iyi rengi işlem görmüş ya da rengi açılmış saçta elde edersiniz. Doğal ya da daha koyu renk saçlarda uygulanan renk istenilenden daha koyu görünebilir. Buda demektir ki saçın özelliğine bağlı olarak sonuçlar çeşitlilik gösterecektir.MANIC PANIC içinde saça kimyasal bazlı kalıcı boyalardaki gibi zarar verecek hiçbir zararlı kimyasal yoktur.


MANIC PANIC Saç Boyanızın daha kalıcı olmasını sağlamak için yapabileceğiniz önemli bir işlem, saçınızı boyadıktan hemen sonra sirke ile saçınızı durulamaktır. Eşit ölçüde sirke ve suyu karıştırın, saça tarak yardımıyla yedirin, bir iki dakika kadar bekleyin ve tamamen durulayın. Bu saç rengindeki pH derecesini arttıracak ve daha uzun bir kalıcılık sağlayacaktır.

Boyayı saçtan çıkartmak istendiği taktirde:

Alkalinli şampuan kullanımı rengin saçtan çıkarılmasına yardımcı olacaktır. Saç aynı zamanda profesyonel olarak daha koyu birMANIC PANIC Saç Boyası ile de kaplanabilir.

Saç açıcı ya da boya çıkarıcı ürünleri kullanmadan önce imalatçıya ya da kuaförünüze danışın.

MANIC PANIC DYE HARD JÖLE UYGULAMASI

Açık renk saçlarda jöle uygulandığında saç hemen jölenin rengini alacaktır.Koyu renk saçlarda ise önce jöle bir kat uygulanır ve 1- 2 dakikakuruması beklenir. Kuruduktan sonra bir kat daha uygulanır. Tekrar kurumasını beklediktensonra isteğe göre olduğu gibi bırakabilir,tarayabilir veya elinizle katılaşmış jöleli saçı ayırabilirsiniz.Daha iyi netice almak için koyu renk saçlara daha açık renk jöleleri tercih etmenizi öneririz. Jöleler saç yıkandığında akar.


Çalışma Saatlerimiz :Hafta İçi:10.00-19.00 Hafta Sonu Cumartesi:10.00 -15.00 saatleri arasındadır. Cumartesi saat 15.00 itibarı ile gelen sorulara Pazartesi günü sıra ile dönüş yapılacaktır.