MENÜ
SEPETİM

450 TL ve Üzeri Alışverişlere Ücretsiz Kargo!

Kullanım Kılavuzu

Aşağıda MANIC PANIC Yarı kalıcı saç boyalarının kullanımı ile ilgili temel talimatları bulabilirsiniz. Sonuçlar, seçtiğiniz renklere, saçınızın durumuna, yapısına ve daha önce gördüğü işlemlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Web sayfamızda;

FOTO ALBÜMÜ başlığı altındaki “Tüm renkler”,

DESTEK başlığı altındaki “Dikkat Edilmesi Gerekenler” ve “Sıkça Sorulan Sorular” bölümlerini mutlaka inceleyiniz.

 

RENK SKALASI

MANIC PANIC SAÇ BOYASI TANIMI

MANIC PANIC Saç boyası, bitki ve protein kompleksi tarafından güçlendirilmiş yarı kalıcı saç boyasıdır. Boyalarımız su bazlı olup hiçbir şekilde zararlı kimyasal madde (Paraben, Peroksit, Amonyak ve PPD) içermez ve saçınıza asla zarar vermez. Aksine yumuşatır ve parlatır. Bitkisel proteinlerle beslenmiş olduğu için saç kırıklarına dolgu vazifesi yapar, saçları boyarken besler, onarır ve canlandırır. Hayvanlar üzerinde test edilmeden üretilen Manic Panic, PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) tarafından onaylı VEGAN bir markadır. Yaş sınırı yoktur, hamileler ve emziren anneler de kullanabilir. Bu eşsiz formül saça asla zarar vermez ve hiçbir hayvansal ürün içermez. 

AÇILMAMIŞ DOĞAL SAÇLARDA UYGULAMA

Rengi açılmış (çok açık sarı saçlar ve doğal sarı saçlarda) orta ve koyu pigmentli boyalarımızla, yoğun parlak renkler elde edilebilir. 

1 - 2 - 3 Derecedeki saçlarda (Siyah ve Koyu Kahve Rengi Tonlarda) uygulama yapılması durumunda sonuç almak mümkün değildir.

4 - 5 Derecedeki saçlarda ise birebir olmasa da sonuç alabileceğiniz renkler sadece güçlü pigmentli boyalarımızdır. (Vampire Red, Enchanted Forest, Purple Haze, Deep Purpe Dream, Infra Red, Rockabilly Blue, After Midnight, Hot Hot Pink) Bu derece saçlara uygulanan boyalar saçın yapısı ve emiş gücü oranında renk verebilir.

Tüm renklerde birebir sonuç alabilmeniz için saçlarınızın 11 DERECE PLATİNE kadar açılması gerekir. 11 Derece platine kadar açılmamış saçlarda birebir sonuç alamazsınız. Rengi doğrulayabilmek için öncelikle saçın bir tutamına uygulayarak test edilmesini öneririz.

TUTAM TESTİ: İstenilen sonucun alınacağından emin olmak için boyayı saçın tamamına ya da büyük bir kısmına uygulamadan önce, küçük bir tutamına uygulayın.

11 Derece Platin Örneği

NASIL BOYANIR?

MANIC PANIC Yarı kalıcı saç boyaları ile en iyi sonucu elde edebilmek için izleyeceğiniz adımlar: 

 • Saçlar açılma işlemi gördü ise en ufak bir kimyasal kalıntı kalmadığından emin oluncaya kadar yıkanması gerekmektedir. Uygulamanın arkasından boya tamamen ve çok büyük bir bölgede akıp gittiyse veya renk farklı tonlarda tuttuysa ve renkte farklılaşmalar varsa ilk akla gelen hata budur. 
 • Saçlarınızı özellikle sülfat içermeyen yumuşak bir şampuanla veya Renk Koruyucu Serilerden bir Şampuan ile güzelce yıkayınız. (Natural's NUDE/ Paraben, SLS/Sulfat freeshampoo)
 • Boyamadan önce asla saç kremi kullanmayınız.
 • Eşit bir şekilde kurutun ve boyayı saçlarınıza sürün. Eldiven takmayı unutmayın, bolca tarayarak boyayı köpürtün ve ovuşturarak iyice yedirin.
 • Folyo ile sardıktan sonra fön makinesi ile ara ara ısı vererek min. 45 dk. vaktiniz varsa 3 saat bekletin. Isı boyanın saça daha iyi nüfus etmesini sağlar. Uzun bekletmenizin saçlarınıza hiçbir zararı olmaz, diğer boyaların aksine saçlarınıza daha etkin işler, besler onarır, canlandır ve parlamasını sağlar.
 • Durulamaya 2 ölçü (bardak) sirke ve 2 şişe su karışımı ile başlayınız. Bu boyanın saça tutunmasına katkı sağlar. Arkasından bol soğuk ve ya ılık su ile durulayınız. (Saçlarınızı hiçbir zaman Sıcak Su ile yıkamayın. Saçları Sıcak Su ile yıkamak, saç diplerinde ve saç üzerinde yer alan asit ve koruyucu lipit tabakayı eritir. Kış Dönemlerinde zorunlu değilseniz 3 GÜNDE bir yıkamaya dikkat edin. Kış aylarında saçı daha fazla yıkamak Kurumasına ve Kırılmalara yol açar.
 • Kesinlikle şampuan kullanmayınız, bu aşamada ihtiyaç var ise, Saç kremi kullanabilirsiniz. Şampuan boyanın akmasına sebebiyet verir
 • Kullanacağınız tüm saç temizleme ve bakım ürünlerinin “Renk Koruyucu Seri” olması gerekmektedir. Aksi halde tüm boya saçınızdan akacaktır.
 • Saçlarınızı hiçbir zaman Sıcak Su ile yıkamayın.

UYGULAMA SONRASI BİLGİLENDİRME

 • Boyalarımız su bazlı ve yarı kalıcı olduğu için doğal olarak yıkamalarınızda akma yapacağı gibi yıkarken; boyanın doğası gereği banyonuz, cildiniz, havlunuz ve yastık kılıfınız boya olabilir. Saçınızı boyadıktan sonraki durulamaya 2 ölçü (bardak) sirke ve 2 şişe su karışımı ile başlayınız. Bu boyanın saça tutunmasına katkı sağlar. Arkasından bol ılık su ile durulayınız.
 • DİKKAT! Sıcak Yağ Bakımı uygulaması, Saç Spreyi, Alkol Bazlı saç ürünleri, Güçlü Şampuanlar “arındırıcı, kepeğe karşı ve derin temizleme” Boyanın saçtan çok hızlı akmasına sebep olacağı için bu uygulama ve ürünlerden uzak durun.
 • Uygulama sonrasında boyamızı daha canlı, daha uzun süre kullanmak için, özellikle “Sülfat İçermeyen” veya “Renk Koruyucu Seri” Şampuanlar kullanmanız zorunluluğu vardır.

Alerji Testi:

 • Ürün uygulanmadan önce bir ön alerji testi yapılmalıdır.
 • Kulağın arkasında ya da dirseğin iç kıvrımında küçük bir test alanı seçin.
 • Sabun ve su ile test alanını hafifçe yıkayın ve temiz bir havlu ile kurulayın.
 • Temiz test alanını istediğiniz MANIC PANIC saç boyasını ince bir kat halinde uygulayın. Test alanının kurumasını bekleyin. 24 saat boyunca o alanın üstünü kapatmadan ve bozmadan bekletin.
 • Test alanını dikkatlice inceleyin. Eğer herhangi bir tahriş durumu fark ettiyseniz ürünü hiçbir koşulda kullanmayınız.

MANIC PANIC DYE HARD JÖLE UYGULAMASI

 • Jölelerimiz günübirlik kullanım içindir. Normal jölelerden farkı, renkli olmalarıdır. Yıkayınca rahatlıkla çıkar. Sert bir jöledir, yumuşak olması için önerilen uygulama şekli; sürülecek kısımlara saç kremi sürdükten sonra jöle uygulanır, kuruması beklenir ve eğer istenirse iri dişli bir tarakla veya fırçayla şekil verilir. Koyu renk saçlarda birkaç kat uygulamak iyi olur, ilk kat kuruduktan sonra 2. kat uygulanır. Açık renk saçlarda ise tek kat sürülmesi yeterlidir.
 • Mor, Mavi ve Kırmızı jölelerimiz koyu renkli saçlarda görünmediği için önerilmemektedir. Ancak saçın koyuluğunu kapatmak için, Virgin jölemiz ile açık bir ton elde edip üzerine koyu renkte jöleyi uygulayabilirsiniz. Jöleli saçlarınıza fön ile şekil verebilirsiniz ama Maşa ve Düzleştirici kesinlikle uygulamamanızı öneririz. “Neon Jölelerimiz” fosforlu oldukları için platin saçlarda gece ışığı yansıtırlar.