Renkler hayatımıza renk katmalarının dışında psikolojimizi de düzelten çok önemli bir unsurdur. Ancak yanlış, eksik bilgi ve uygulama psikolojimizi bir anda bozmaya yeter.

Bizim öncelikli görevimiz, siz kıymetli Manic Panic kullanıcılarının en doğru ve hızlı bilgilendirmeyle memnuniyetini arttırmaktır. Size yardımcı olması için aşağıdaki menüleri hazırladık.

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanım Kılavuzu

Sizden ricamız ürününüzü seçmeden önce mutlaka bu bölümleri okumanız ve bununla da yetinmeyip ürünü sipariş etmeden önce Facebook sayfamızdan bize özel mesaj atarak tüm soru ve sorunlarınızda yardımcı olabilmek adına hizmet veren uzman ekibimize danışmanızdır. Birebir danışmanlık alabileceğiniz bu yöntem sizleri zaman ve para kaybından ayrıca hayal kırıklığından uzak tutacaktır.

Manic Panic kullanıcılarının dikkatine! Satış noktalarımız ürünler hakkında bilgi vermekle yükümlü değildir. Sizden ricamız mutlaka Web sitemizdeki “Destek” başlığı altındaki bölümleri ve ürün bilgilerini okuyarak alışveriş yapmanızdır. Facebook Sayfamızdan mesaj atarak uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Alışveriş yaptığınız yer Uygulama ve Satış Noktası olsa dahi, ürün hakkında sayfamızdan veya bizlerden bilgi almalısınız. Bu sebeple olabilecek yanlış seçimler, uygulamalar ve sonuçlarından Firmamız, Uygulama ve Satış Noktalarımız sorumlu değildir. Bu nedenden dolayı mutlaka uzman ekibimize danışmanızı öneriyoruz. Sorunu düzeltmek için değil, sorunsuz başarılı bir uygulama yapmak için kendinize bu iyiliği yapın. Sizlere hızlı ve kaliteli bir hizmet verebilmek adına, saçlarınız hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra sorularınızı sormanızı rica ediyoruz.

Uzman ekibimize zaman kazandıracağı için size çok daha hızlı bir şekilde yardımcı olabilmemizi sağlayacaktır.

Bu maddeleri kısaca yazarsanız ayrıntılı net bir cevap alarak sonuca hızlı bir şekilde varabilirsiniz.

Yarı kalıcı özellikte olan boyalarımız iki ayrı formda satışa sunulmuştur.

Classic boyalarımız 4-6 hafta civarında başlar.

Amplified boyalarımız ise güçlendirilmiş renk pigmentleri ile classiclere oranla %30 daha uzun süre kalıcılık sağlarlar.

Boyalarımız su bazlı olup zararlı kimyasallar (Paraben, Peroksit, Amonyak ve PPD) içermez, hayvansal katkılar içermez VEGAN’dır. Bitkisel proteinlerle beslenmiş olup saç kırıklarına dolgu vazifesi yapar, saçları boyarken besler, onarır, canlandırır. Doğa dostudur. Hayvanlar üzerinde test edilmez, yaş sınırı yoktur, hamileler dahi kullanabilir.

1 kutu boya omuz hizasının 2 parmak altına yeter. Boya Sipariş verirken esas almanız gereken ölçü budur. Boyalarımızı ağzı sıkı kapalı ışık almayan bir ortamda 1 yıl muhafaza edebilir ve rahatlıkla tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Boyalarımız birebir rengini platine kadar açılmış saçta verir, firma garantisi platine kadar açılmış saçları kapsar. Bunun dışındaki tutmama, erken akma gibi sorunları Manic Panic değerlendirmeye almaz. Olası bir şikayet halinde değerlendirmeye alınması için platine kadar saçlarını açtıracak kullanıcılarımızın uygulama öncesi ve sonrası fotoğraflarını istiyoruz. Ayrıca ürünün altındaki seri numarasının fotoğrafını da çekmenizi rica ediyoruz. Manic Panic sadece bu şekilde sunulmuş şikayetleri değerlendirmeye alır.

Koyu Kahverengi, Koyu Kestane ve Siyah saçlar için açtırmadan sonuç almak imkansızdır. Saçlar açtırmadan boyamaya uygun açık bir renk ise, “Sarı, koyu sarı, açık kumral, kumral ve açık kahve gibi”  yani kısaca Platin haricindeki herhangi bir ton ise, saçın yapısı ve emiş gücüne göre sonuç verecektir.

Sıkça sorulan sorular sayfasından kullanabileceği renkler konusunda bilgi alabilir. Çok açık sarı ve sarı saçlarda boya izleri kalabilir, arıtıcı şampuanlarla bol bol yıkamak suretiyle bu süreç hızlanır.

Saçları Sarı ve kumral tonlarında olup açtırma işlemi yapmadan kullanmak isteyen kullanıcılarımızın, mutlaka minik bir saç tutamına test etmelerini öneriyoruz.

Pastel renkler için saçlar platine kadar açtırılır. Orta ve koyu renklerimiz için seçilen renge göre en az sarı, koyu sarı, kumral veya açık kahverengine kadar açtırılması önerilir. Seçtiğiniz rengin ürün bilgilerinde açma dereceleri ile ilgili gerekli açıklamalar yapılmıştır.

Dikkat! Saçlarınızı açtırmanız gerekiyorsa, mutlaka kuaförde eşit bir şekilde açtırtın. Aksi halde ton farkları çok bariz belli olacaktır. Açılmanın kalitesine göre sonuç alırsınız. Evde açtığınız saç uygulamalarına garanti vermiyoruz.

Kırmızı ve Kızıl saçlar yine aynı tonlarda renklerle saçlarını boyayabilirler. Ancak yine de tutam testi yapılmasını öneririz.

Kınalı saçlara boyalarımız işlemez.

Kullanım kılavuzunda 45 dakika bekleme süresi önerilmiştir. Daha uzun tutmanın sakıncası olmadığı yazmaktadır. Bu bilgiye ek olarak vakti olanların mümkün olduğunca bu süreyi uzun tutmalarını (en az 3-6 saat) ayrıca öneriyoruz. Tüm gece bekleten müşterilerimiz vardır. Bu süre içerisinde saçlarınıza bakım yapmış olursunuz.

Uygulamada dikkat etmeniz gereken konulara kısaca yer vermek gerekirse;

UYGULAMA SONRASI BİLGİLENDİRME

Düzenli Manic Panic uygulayan kullanıcılarımızın, renk seçerken dikkat etmelerini gerekenler;

Renk seçerken uzun vadede arka arkaya farklı renkleri uygulamak isteyen dostlarımıza önerimiz, boya seçerken tıpkı sulu boyadaki gibi alttaki saç fon kabul edilirse yeni renk Fon’un rengi ile birleşerek ortak bir renk verir. Bu sebeple renk seçiminde renk bilgisine sahip olmak gerekir. Uzman arkadaşlarımızdan konu ile ilgili destek almanızı mutlaka öneririz. Kırmızı renkleri en sona bırakırsanız saçlarınızı tekrar tekrar açtırma külfeti ortadan kalkar ve dolayısı ile yıpranmamış olur. Birbiriyle örtüşen renkleri de düşünüp karar vermeniz, daha güzel ve temiz renkler elde etmenizde çok önemli bir adımdır. Örneğin yeşilin üzerine aktıktan sonra kırmızı iyi bir seçenek değildir. Kırmızı + yeşil = kahverenginin bir tonudur. Geçişlerde kolaylık olması adına bu inceliklere göre ürün seçmenizde fayda vardır. Çeşitli nedenlerle renkli saçlardan, yeniden klasik alışılmış renklere dönmek isteyen müşterilerimiz rahatlıkla saçlarını piyasadaki kalıcı boyalarla boyayabilirler.

Web sitemizde aile albümü ve açılmamış saç uygulamaları gibi görsel bölümleri inceleyebilirsiniz diyor ve sizi renklerin muhteşem dünyası ile baş başa bırakıyoruz.

Alışverişlerinizi Kredi kartı, PTT ve Banka Havale yöntemleriyle gerçekleştirebilirsiniz.  Kapıda ödeme seçeneği yoktur.

Siparişi verip ödemeyi yaptıktan 2 - 3 iş günü sonunda ürün adresinize teslim edilir.

Alışverişinizi Havale/EFT ile yaptıysanız, siparişinizin gecikmemesi için Havale/EFT işlemlerinde açıklama bölümüne 8 haneli sipariş numaranızı girmeniz gerekmektedir.

Renkli Günler Dileriz.